Тварини
Значення тварин у житті людини
В усі часи тварини відігравали значну роль у людському житті:
- Вони були джерелом поживної їжі.
- Забезпечували теплим одягом.
- Слугували для транспортування та перевезення важких вантажів.
Саме тому людство присвятило чимало часу вивченню фауни (різноманіття тваринних організмів, що проживають на певній території) на усіх континентах: від Європи і Азії до Америки, Африки і Австралії. Ви ніколи не замислювалися, чому у жирафа довга шия, скільки зубів має акула, як швидко бігає гепард, скільки м’яса їсть тигр чи лев тощо? Що ж, давайте з’ясуємо, чим нас може здивувати тваринний світ.
Хто такі тварини?
Тварини – багатоклітинні істоти, що споживають органічну їжу та мають здатність рухатися. Наразі науці відомо сотні тисяч різновидів тварин, проте, скільки з них ще й досі скрито від людських очей у найвіддаленіших куточках нашої планети, достеменно не знає ніхто. Усі вони відрізняться за тими чи іншими ознаками:
- розмір;
- будова тіла;
- спосіб розмноження;
- метод спілкування;
- розмноження;
- місцевість проживання тощо.
Одних важко розгледіти неозброєним оком, а інші більші за вантажний автомобіль. Не переймайтеся, ми з радістю допоможемо Вам зорієнтуватися у цьому потоці пізнавальної інформації. У Всеукраїнській Електронній Енциклопедії Ви дізнаєтесь чимало цікавих та захопливих фактів про тварин, які живуть в Антарктиді, Африці та навіть у Тихому океані.
Які є тварини, на які групи вони поділяються?
Як ми уже згадували, є найхарактерніші ознаки тварин за якими одні представники фауни відрізняються від інших:
- Спосіб живлення: травоїдні, хижаки, всеїдні.
- Здатність пересуватися: бігати, літати, плавати, повзати.
- Території проживання: підводні, наземні, підземні.
Один з найбільш відомих та помітних критеріїв поділу – метод харчування. Відповідно до раціону, тварини діляться на травоїдних та м’ясоїдних. Якщо перші живляться виключно рослинами, то останні споживають м’ясо інших тварин (їх ще називають хижаками). Існує і третій різновид, що можуть харчуватися і м’ясом, і рослинами – всеїдні. Саме тому леви і гепарди полюють на зебр, антилопи і бізони пасуться на просторих рівнинах, а ведмеді харчуються як рибою, так і корінням рослин. До речі, а ви знаєте, які хижі тварини мешкають в Україні?
Пересуваються тварини також по різному. Одні, як от риби, лише плавають; інші швидко бігають; деякі уміють літати; а дехто, наприклад змії, – лише повзати.
Територія також має важливе значення, оскільки місцевість проживання впливає не лише на спосіб життя і раціон, а й навіть на фізіологічні особливості. Ви напевно помітили, що кити, дельфіни і косатки значно відрізняються від своїх сухопутних сусідів – вовка, лисицю чи ведмедя. Птахи також відносяться до тваринного світу, проте не усі вони народжені літати. Наприклад, страуси, ківі і пінгвіни до цього не пристосовані, але натомість у них чудово виходить бігати чи плавати. Між іншим, це у них виходить не гірше, ніж у чотирилапих представників фауни. Ви не знаєте чому? Ну що ж, ми це обов’язково з’ясуємо.
ВЕЕ - електронна енциклопедія тварин
На сайті електронна-енциклопедія.укр ви дізнаєтесь цікаві факти про тварин Австралії, Африки, Азії, Північної і Південної Америки. Багато з них досі залишаються маловивченими. Яка довжина анаконди? Що їсть кенгуру? Як швидко бігає страус? Ви знайдете відповіді на усі ці запитання. З ВЕЕ дізнатися щось цікаве про тварин – не проблема.