Західний колючий бандикут, сумчастий ссавець, що походить з Австралії, опинився на межі зникнення через порушення його екосистеми інвазивними видами, завезеними британськими колонізаторами, такими як велика рогата худоба, кролики та домашні коти. Спочатку вид існував на більшій частині австралійського континенту, але до 1940-х років вижив лише на двох вільних від хижаків островах в Акулячій затоці.
Зараз програма збереження диких пустель працює над тим, щоб повернути нащадків бандикутів, які вижили на островах, відомих як бандикути Шарк-Бей, назад на материк. Двадцять таких бандикутів були привезені до заповідника в пустелі Стржелецького, Новий Південний Уельс, який був очищений від інвазивних кроликів і диких котів.
Хоча залишається невизначеним, чи зможуть реінтродуковані бандикути пристосуватися до присутності хижаків, нещодавні дощі призвели до збільшення популяції бандикутів у Диких пустелях приблизно до 100 особин, причому до цього числа додалися й інші заповідники.
Крім того, бандикути допомагають у відновленні пустельного середовища, утримуючи вологу і сприяючи проростанню насіння завдяки риттю.