Триокі «креветки-динозаври» вибралися на поверхню пустелі Блек-Рок у США. Фото істот публікують у соцмережах учасники фестивалю Burning Man. Через зливи пустельна територія, де проходить захід, перетворилася на величезну брудну калюжу глибиною до 30 сантиметрів. Окрім незвичних умов для фестивалю та багатокілометрового затору на виїзді, опади призвели до появи незвичайних тварин.
Ці тріопси (від грецького триокий) можуть роками жити під землею, поки їх не розбудить дощ, як це трапилося в Неваді. Інша назва ракоподібних, щитні, дана їм через пластину, яка, наче щит, покриває тіло. Щитні з'явилися на Землі 250 мільйонів років тому, одночасно з динозаврами, і майже без змін дожили до наших днів. Дорослий щитень виростає від 2 до 12 сантиметрів, термін життя істоти – від 50 до 90 днів.
Ракоподібні харчуються ґрунтом, м'якими частинами рослин, комахами, мальками риб. Невибагливі тріопси живуть на всіх континентах Землі, крім Антарктиди. Як домівку вони віддають перевагу стоячим водам: канавам, калюжам, водоймам у ярах.
Щоб виживати в суворих умовах, у щитнів є особлива форма існування – циста. Ембріони, що перебувають у такій формі, захищені оболонкою, щитні заривають у пісок, де ті можуть зберігатися десятиліттями, поки не настануть умови для розвитку.
Ця живучість і здатність «прокидатися» ріднить щитнів з іншими рекордсменами виживання – тихоходками.