Дослідники вперше спостерігали, що павутиння може витримувати невелику співочу птицю.
Біологи вперше спостерігали, як червоний кардинал (Cardinalis cardinalis) – птах розміром близько 20 см – видобував собі їжу з павутиння Йоро (Trichonephila clavata). Аналіз показав, що тенета, збудовані цими павуками, витримують об'єкти вагою до 70 г.
Вчені побачили, що червоний кардинал приземлився на павутиння, відлякнув павука і почав поїдати комах, що заплуталися в павутинні. Протягом двох хвилин птах переміщався павутиною біля її центру. При цьому структура павутини не була порушена: вона витримала вагу кардинала, що переміщається.
Павутина Йоро може досягати метра в діаметрі. Для неї характерна незвичайна тришарова структура (центральна куля і два додаткові шари спереду та ззаду від неї) і висока міцність, порівнянна з шовком, розповідають вчені. На сонячному світлі нитки павутиння сяють золотим кольором.
Попередні дослідження показали, що павуки використовують свої нитки не тільки для харчування, але і як свого роду парашут, щоб переміщатися повітрям в нові місця. Нова робота говорить про те, що вони також відіграють важливу роль для всієї екосистеми, забезпечуючи їжею не тільки павуків, але й невеликих птахів.
Павуки Йоро – це вид великих павуків ендемічний для Японії та країн Східної Азії, але останнім часом також поширився територією Північної Америки. Тварини можуть досягати 7,5 см у розмірі (до 10 см з витягнутими ногами) і відрізняються незвичайним візерунком із чорного, жовтого та червоного кольорів.