Коли у літню спеку хочеться приємної прохолоди, а можливості облаштування спліт-системи немає, варто звернути увагу на мобільні пристрої. Портативні кондиціонери зручні в експлуатації. Але, як і вся техніка, вони мають свої переваги та недоліки. Аби зрозуміти, що вигідніше для організації клімат-контролю у конкретних обставинах, треба детальніше ознайомитися з характеристиками приладів.
Вартість і зовнішній вигляд
Моноблочний варіант кондиціонера виглядає компактно. Єдине, що порушує це враження, – гнучкий шланг для відводу теплого повітря. Але багато виробників вже працюють над цим і пропонують моделі зі знімною трубкою. Вага пристрою, як і його габарити, залежить від потужності.
Асортимент містить багато моделей різного кольору, форми та розміру. У порівнянні зі спліт-системами, ціни на портативний кондиціонер значно нижчі. Крім того, не потрібно робити витратити на монтаж: мобільний охолоджувач повітря можна встановити самостійно.
Простота при використанні
Головні переваги портативних кондиціонерів відносно експлуатації – можливість переміщення та легкість налаштування. Такий прилад не викликає ускладнень при транспортуванні. За допомогою коліс він легко перевозиться з однієї кімнату в іншу. Транспортувати охолоджувач повітря на дачу можна в салоні або багажнику автівки.
Мобільні кондиціонери облаштовані сенсорною панеллю керування. До деяких моделей додаються пульти, інші треба перемикати вручну. На панелі розташовані кнопки:
- вмикання/вимикання;
- регулювання режимів;
- збільшення/зменшення температури;
- зміни швидкості обертів вентилятора тощо.
У монтажі портативного кондиціонера є одна складність. Вона полягає в виводі гнучкого шланга. Тут пропонується два варіанти розв'язання проблеми. Перший – через щілину у вікні. Між стулками встановлюється тримач-адаптер, який фіксує їхнє положення та запобігає надавлюванню на гофру. Другий спосіб – застосування спеціальної вставки з отвором для шланга.
Додаткові функції
Прості портативні кондиціонери розраховані лише на охолодження повітря. Більш просунуті обладнані додатковими функціями. У них є опція підігрівання, якою можна користуватися у холодний період року. Багато моделей облаштовані таймером. Такі прилади підходять для монтажу в приміщеннях будь-якого типу (кухня, спальня, зала, невеликий офіс, кабінет тощо).
У залежності від моделі, мобільні кондиціонери також можуть виконувати функції вентилятора, зволожувача, осушувача чи навіть іонізатора повітря. Але чим більше опцій передбачено в приладі, тим більшою буде його вартість. Тому вибирати конкретну модель рекомендується з урахуванням конкретних потреб.