На відміну від собак, з котами буває не так просто потоваришувати. Ці вихованці норовливі, а їхній настрій дуже мінливий. Сьогодні кішка хоче дружити та бігати за бантиком, а наступного дня вона стає машиною-вбивцею! Але це ще не найдивовижніше! Щоб краще зрозуміти психологію та поведінку котів, ми зібрали найцікавіші факти про цих чудових тварин.
1. Коти ненавидять людську музику
Можливо, ви помічали, що ваш вихованець йде в іншу кімнату, коли ви слухаєте улюблений плейлист. Вчені дізналися, що проблема полягає в тому, що кішка просто не може сприймати ці звуки. У ході експериментів фахівці зрозуміли, що тварини можуть оцінити музику лише тоді, коли вона записана в частотному діапазоні і з темпом, які «використовуються в природному спілкуванні кожним видом».
Щоб перевірити свою теорію, дослідники звернулися до музиканта Девіда Тейє з проханням написати пісні, які відповідали б котячим параметрам сприйняття звуків. У рамках тестів вчені ставили мелодії 47 домашнім кішкам. Дивно, але коти виявили явний інтерес до такої музики! Найкраща реакція спостерігалася у літніх та хворих тварин.
2. Майже півжиття коти вмиваються
30% - 50% свого життя кішки вмиваються. Для цих тварин неймовірно важливо утримувати свою шерстку в ідеальному стані, тому не дивно, що якщо ваш кіт не спить, він ретельно облизує свої лапки!
Така поведінка служить декільком цілям: це допомагає кішкам зменшити свій запах, щоб вони могли сховатись від хижаків і не видати себе під час полювання; також це охолоджує їх, сприяє припливу крові до шкіри. Шерсть захищає тварин від холоду, сонячних опіків і допомагає маскуватися, тому вона завжди має бути доглянутою та чистою.
3. Коти не відчувають солодкий смак
Представники сімейства котячих, єдині з вивчених ссавців, які не можуть відчувати солодкий смак. Причина цього цілком логічна. На відміну від багатьох всеїдних, кішки харчуються виключно м'ясом, тому еволюційно вони не мають гена Tas1r2, який дозволяє відчувати насолоду.
Вчені жартують, що котам навіть пощастило, адже так у них не виникає жодних проблем з карієсом!
4. Вихованці заводять друзів, підморгуючи їм
Моргання у відповідь – одна з ознак дружби між вами та вихованцем. Однак дослідження показало, що такий спосіб комунікації рідко ініціюють самі коти! З більшою ймовірністю вони повільно моргатимуть після того, як їхні господарі перші розпочали цю гру.
5. Вегетаріанство майже смертельно для котів
Як ми вже зазначили вище, коти – м'ясоїдні тварини. Навіть голодуючи, вони не будуть їсти траву чи овочі. У м'ясі містяться унікальні амінокислоти, такі як таурин, які не можуть самостійно синтезуватися в організмі кішки або зберігатися в «запасах».
Низький рівень таурину може викликати сліпоту та серцеву недостатність, а ось його надлишок призводить до серйозних інфекцій сечовивідних шляхів. Деякі виробники створюють вегетаріанські корми з синтетичним таурином, але на відміну від природного, який відразу засвоюється, він може робити це з різною швидкістю. У результаті це може призвести до стрибків рівня таурину в організмі.
6. Вуса котів – знаряддя вбивці
Вуса кішки складаються з вібріс – приблизно 24 рухомих волосків. У цьому товстому волоссі є нервові волокна, які допомагають котячим орієнтуватися в просторі, особливо в темряві. Наприклад, вони допомагають визначати відстань до здобичі та приблизний час, який знадобиться коту на стрибок.
Вуса також контролюють повітряний потік для координації рухів. Тому навіть найтовстіший котик буде елегантний у своїй ході!