Нейромережа визначила загальну біомасу всіх диких ссавців на Землі. Результати показали, що на наземні види припадає 22 мільйони тонн, на морські – 40 млн, повідомляє PNAS.
У рамках дослідження біологи з Інституту Вейцмана (Ізраїль) зібрали ключові дані про 382 види тварин: чисельність популяції, середню масу тіла, ареал проживання, раціон харчування та інші фактори. Потім дані завантажили в систему штучного інтелекту.
Результати показали, що рекордсменами за загальною масою серед сухопутних є не слони, а білохвості олені – на їхню частку припадає 10% від загальної біомаси, або 8,8 млн тонн. У диких хижаків цей показник становить 3%. Рукокрилі та гризуни (за винятком мишей і щурів, які живуть поруч із людьми) набрали по 7%. Серед морських ссавців перше місце посіли вусаті кити – 50% від усієї біомаси.
Дослідження продемонструвало не тільки можливості штучного інтелекту, а й плачевний стан дикої природи. Для порівняння, загальну біомасу всіх людей на планеті оцінили в 390 млн тонн, домашньої худоби – в 630 мільйонів тонн. При цьому 420 млн тонн припадає тільки на корів. Домашні собаки важать стільки ж, скільки всі дикі ссавці разом узяті, а біомаса домашніх кішок приблизно вдвічі більша, ніж у африканських слонів.
За словами авторів наукової роботи, ці цифри показують, як сильно страждає світ диких ссавців під впливом людської цивілізації.