Литовський воєвода, Черкаський та Канівський староста (1515–1535) Остап Дашкевич був тією людиною, яка вперше спромоглася об’єднати під своєю рукою велику кількість лицарів степу, створити з них справжню армію і здійснити з нею низку походів проти Туреччини та Криму. Народився Остап у місті Овручі, але дата його появи на світ не збереглася. Перша документальна згадка про Дашкевича датується 1521 роком, коли кримський хан Махмет-Гірей пішов війною на Московське князівство і закликав на допомогу Остапа із загоном козаків. Але варто було татарам повернути додому, як вони забрали в полон свого вчорашнього союзника.
Дашкевичу вдалося втекти з неволі, а в 1523 році він вперше нагадав підданим хана, що ті поступили вкрай необачно. Козаки канівського старости добряче насолили татарам, спустошивши Очаків та численні прилеглі аули. Через п’ять років він знову атакував Очаків – разом із Предславом Лянцкоронським.
У 1533 році Дашкевич почав доводити польському сеймові необхідність збудувати на низу Дніпра замок, де б постійно перебувала охорона з 2000 козаків. Ці вояки, на думку Дашкевича, повинні були отримувати щорічну платню від уряду, і за це боронити кордон України від татар. На той час сейм не зрозумів вигоди від такої пропозиції, зате 1552 року на неї скористався засновник Запорозької Січі Дмитро Вишневецький... На жаль, Остап Дашкевич цього не дочекався. У 1535 році він помер і був похований поблизу Успенського собору в Каневі.