Григорій Лісницький – уродженець Київщини, відомий український військовий і державний діяч. Лісницький був одним із найближчих співробітників Богдана Хмельницького. Під проводом цього гетьмана він брав активну участь у Національно-визвольній війні 1648-1657 років.
У 1651–1658 роках Григорій Лісницький займав посаду миргородського полковника, а на початку 1657 року його було призначено наказним гетьманом, після чого Лісницький з успіхом воював проти татар. У 1661–1662 роках він виконував обов’язки генерального судді Війська Запорозького.
Цей воїн і державець був послідовним прибічником політики Івана Виговського, тож після смерті «батька Хмеля» підтримав нового гетьмана і взяв найдієвішу участь у підготовці Гадяцької угоди 1658 року. Цікаво, що, як і Виговський, його сподвижник згодом став членом знаменитого Львівського братства.
У 1659–1663 роках Лісницький входив до найближчого оточення гетьмана Юрія Хмельницького, і в 1660 році приклав руку до створення Слободищенського трактату. Але чотирма роками пізніше життя талановитого козацького діяча трагічно увірвалося: новий очільник Правобережжя Павло Тетеря звинуватив генерального суддю в зраді і домігся його страти.