Існує багато типів велосипедів. Транспортні засоби відрізняються конструкцією, яку розроблено з урахуванням стилю експлуатації. У статті ми розповімо вам про велосипеди ВМX: для чого їх використовують, які конструктивні особливості вони мають та за якими критеріями їх вибирають покупці.
Що таке BMX
BMX – назва англійского походження. Абревіатура розшифровується як Bicycle MotoX. Цей різновид байків був задуманий як тренувальний засіб для юних мотогонщиків, які в силу віку та, відповідно, недостатнього фізичного розвитку не в змозі тренуватися на справжніх, повнорозмірних мотоциклах.
Дитячий транспорт зробили дуже міцним та надійним. Його конструкція розрахована на велике ударне навантаження. Вже через кілька десятиліть після появи велосипед BMX перестав бути виключно тренувальним, а набув статусу окремого спортивного знаряддя. На ньому почали виконувати трюки, і на сьогоднішній день цілих три види BMX спорту стали олімпійськими.
BMX байки в основному купують заради виконання трюків. У багатьох парках в Україні навіть є спеціальні майданчики, де діти та молодь можуть освоювати складні вправи на залізному коні.
Конструктивні особливості
- Щоб витримувати навантаження, рама спортивного знаряддя має занижену геометрію. Вона може мати різну довжину – спортсмени обирають байки згідно з фізичними даними. Зросту їздока має відповідати певна довжина рами.
- Для більшого зміцнення під час виготовлення трубчастих елементів байка використовують технологію баттингу. Місця зварювання посилюють накладками.
- У моделей немає амортизаційної вилки. Вважається, що це їм ні до чого: адже навряд чи хтось стане пересуватися бездоріжжям верхи на BMX.
- Кермо у BMX обертається на 360 градусів.
- Діаметр колес у байків – 20 дюймів. Саме таку величину визнали оптимальною для виконання трюків. До того ж завдяки невеликим колесами вийшло зменшити вагу знаряддя.
Як вибрати модель
Під час пошуку треба звертати увагу на кілька важливих параметрів:
- Матеріал виготовлення. Від цього залежить вартість виробу та низка експлуатаційних моментів. Звичайно, що дорожча модель буде краща, і прослужить довше. Але іноді доводиться шукати компромісне рішення. У цьому випадку кращим варіантом можуть стати велосипеди з алюмінієвою або хроммолібденовою рамою.
- Тип підшипників. Продавці пропонують промислові та насипні елементи. За можливістю треба обирати варіанти з промисловими підшипниками, бо вони надійніші та не потребують особливого догляду.
- Ободи. Вони можуть бути одинарними та подвійними. Останні міцніше, однак дорожче.
Початківцям варто звернути увагу на моделі з заднім гальмом. На початку тренування цей елемент надає додаткову безпеку. Досвідчені спортсмени користуються лише передніми гальмами.
Якщо ви маєте намір освоїти складні трюки, не нехтуйте захистом. Обовʼязково одягайте на тренування шолом.