Група вчених показала раніше невідомих мешканців Індійського океану. У рамках проекту дослідники нанесли на карту гігантські підводні гори і зіткнулися з безліччю глибоководних тварин з оксамитовою чорною шкірою та пащами, повними гострих, як голки, скляних іклів!
Вперше в історії біологи вивчали води навколо Кокосових островів Кілінг. Це австралійська територія, розташована більш ніж у 965 км від узбережжя Суматри.
«Цей район неймовірно рідко вивчається», – говорить доктор Мішель Тейлор з Університету Ессекса і президент Товариства глибоководної біології.
Деякі дослідні експедиції дістаються до Індійського океану, головним чином тому, що він дуже віддалений. Команді знадобилося шість днів, щоб дістатися місця на дослідницькому судні Investigator, керованому національним науковим агентством Австралії CSIRO.
Хто мешкає на дні океану
Серед величезного розмаїття життя, яке було виявлено, родзинкою стала глибоководна риба-кажан (сімейство нетопірових). Вона буквально сидить на морському дні, як багато прикрашений млинець, і ходить на двох коротких плавцях, які служать «ногами».
Біологи також помітили рибу-павука (Tribute spiderfish), у якої довгі нижні плавці, які вона використовує як ходулі, щоб підніматися над морським дном і ловити шматочки їжі, що пропливають повз.