Не завжди після ситного обіду забезпечено приплив сил. На жаль, деякі з нас починають відчувати раптову сонливість та сильну втому. У розпал робочого дня подібна реакція організму може зірвати усі плани. Давайте розбиратися, у чому причини несподіваного спаду енергії та як вийти з так званої харчової коми.
Не займайтеся самолікуванням!
У наших статтях ми збираємо останні наукові дані та думки авторитетних експертів у галузі здоров'я. Але пам'ятайте: поставити діагноз та призначити лікування може лише лікар.
Важко боротися з тим, що закладено у нас природою та еволюцією. Біологічна особливість нашого організму в тому, що кожен прийом їжі змушує його розслаблятися, на якийсь час втрачати пильність.
«Коли задовольняється біологічна потреба у їжі, наш мозок отримує сигнал: якщо є їжа – отже, небезпеки немає, можна розслабитися. У цей момент виділяються позитивні нейромедіатори», – зазначають психосоматологи.
У процесі перетравлення їжі кров починає приливати до органів травлення для того, щоб посилити функцію прийому, переробки та виведення всього з'їденого. Паралельно в мозок починає надходити менше кисню, що провокує сонний стан.
Як позбутися сонливості після їжі?
- Висипайтеся. Людина, яка виспалася вночі, навряд чи відчуватиме втому після обіду.
- Робіть зарядку. Влаштовуйте перерви протягом дня для невеликої фізичної активності. Легкі вправи або прогулянка після їжи забезпечать заряд бадьорості.
- Відпочивайте вдень. Якщо потрібно, виділіть час на денний відпочинок до 16 годин.
- Не пийте спиртне. Уникайте вживання алкоголю під час їжі, щоб не відчувати сонливість.
- Їжте менше, але частіше. Спробуйте скоротити обсяг порцій і робіть перекуси кожні кілька годин. Додайте в раціон фрукти, овочі та горіхи – це допоможе уникнути енергетичного спаду.
- Плануйте режим дня та прийоми їжі, інакше ви відчуватимете втому на ділових зустрічах і під час роботи.