Розмір вази, температура води, місце, вологість у приміщенні – умови, які ви створите для букета, безпосередньо впливають на тривалість життя квітів.
Порада №1: перевірте, чи «товаришують» квіти один з одним
Якщо ви з метою економії місця хочете поставити два букети в одну вазу, зверніть увагу на сумісність квітів. Наприклад, нарциси виділяють із стебла отруйний слиз, тому їх краще ставити окремо від інших видів квітів.
Пам'ятайте, що життєстійкість у всіх квітів різна. Так, стрічку з букета можна не знімати. Але, швидше за все, вам таки доведеться це зробити, коли одна квітка в композиції зав'яне. Обріжте її та продовжуйте насолоджуватися свіжістю букета.
Порада №2: підріжте квіти
Перед тим, як поставити квіти у воду, потрібно обов'язково оновити зріз на стеблах.
Робіть це так: візьміть гострий ніж (а для дерев'яних стебел, як, наприклад, у гортензії, — секатор) і під кутом 45° підріжте стебла приблизно на 1 см.
Виняток становлять квіти, що мають порожнисті стебла (наприклад, як у амарілісу). У цьому випадку рекомендуємо зробити прямий зріз. А ось такі стебла, як у бузку, можна додатково розщепити секатором.
Пам'ятайте: що більше поверхня зрізу, то легше квітці ввібрати вологу.
Бажано робити новий зріз щоразу, коли ви міняєте у вазі воду.
Секрет №3: обирайте колоподібну вазу зі скла
По-перше, скло легко мити. По-друге, у даній вазі стебла не стиснуться, а тому букет не втратить свою форму. Якщо у вас немає колоподібної вази, використовуйте будь-яку відповідну ємність.
Не використовуйте металеву тару, оскільки процес окиснення шкодить квітам!
До речі, вазу краще мити щоразу перед оновленням води.
Секрет №4: поставте квіти у прохолодну воду
Суворо контролювати температуру води немає сенсу, адже через деякий час вона все одно нагріється до 15-25°C (так звана кімнатна температура).
Змінюйте воду щодня.
Пам'ятайте: стійкість квітів залежить від свіжості води.
Важливо запобігти загниванню листя квітів та, відповідно, розмноження бактерій у воді. Тому, рекомендуємо видаляти листочки, які потрапляють у воду.
Секрет №5: поставте букет у прохолодне місце
Важливо, щоб букет знаходився максимально далеко від опалювальних приладів. До того ж квіти не люблять протяги.
На ніч квіти можна забрати на балкон. За умови, що температура повітря не нижче 3°C.
Секрет №6: регулярно зволожуйте букет
Можна скористатися пульверизатором і обприскати букет водою, але бажано не допускати накопичення великої кількості вологи між пелюстками (наприклад, у троянди), оскільки це може спричинити гниття бутону.
Не рекомендується в домашніх умовах замочувати квіти повністю.
Ця процедура швидше викличе зайвий клопіт, ніж продовжить життя квітам, та й підходить далеко не для кожної рослини.
Виняток становить гортензія. Якщо вам подарували гортензію і вона трохи "притомилася", замочіть її з «головою» на декілька годин, потім струсіть зайву вологу, розщепіть стебло та поставте у глибоку вазу.
Секрет №7: за потреби використовуйте засоби для продовження життя зрізаних квітів
Якщо у вас немає можливості міняти воду у вазі щодня, можна скористатися засобами перевірених виробників. Їх вам запропонують у квітковому магазині.
Як правило, це пакетик із порошком або гелем, який необхідно розвести у воді.
Дії подібних засобів спрямовані не на підживлення рослин, а на знезараження води.
З таким «коктейлем» воду у вазі можна буде міняти рідше — приблизно раз на три дні.
Коли квіти тішать погляд довго - це, звичайно, чудово. Але пам'ятайте, коли ви вручаєте людині букет, ви даруєте не квіти, а насамперед емоції, які ці квіти викликають. Не так важливо, скільки часу букет простоїть у вазі. Важливими є теплі спогади, радість та гарний настрій, які залишаться з вами надовго!