В рамках нового дослідження вчені з Університету штату Техас, США, створили комп'ютерну модель для розрахунків того, що відбувається внаслідок зіткнення комети із супутником Юпітера – Європою.
Модель показала, що якщо комета проб'є навіть половину крижаної поверхні Європи (товщина якої оцінюється в десятки кілометрів), то лід, що розтанув, у вигляді гарячої води проїсть решту оболонки супутника і перенесе в підземний океан з поверхні різноманітні інші хімічні речовини, необхідні для зародження життя. Таким чином, у підземному океані можуть існувати потенційні живі мікроорганізми.
У дослідженні вчені змоделювали середовище ударного кратера після удару комети діаметром 800 метрів і схему проникнення талої води, що захоплює з собою окислювачі, в глиб крижаної подушки. Надрукована в Geophysical Research Letters стаття показує, що якщо комета проб'є половину крижаної оболонки Європи, то понад 40% талої води потрапить до океану.
Раніше астрономи вже виявили десятки кратерів на поверхні супутника, багато з яких мають виразну хвилясту форму, що свідчить про замерзлу талу воду і післяударний рух під кратерами.