Дослідницька група археологів з Ганновера разом із геофізиками з університету в Кілі виявила раніше невідому єгипетську гробницю.
Вчені з Музею землі Нижня Саксонія під керівництвом директора музею та професора археології Каті Лембке знайшли в Середньому Єгипті, в районі села Туна ель-Гебель, непошкоджену похоронну камеру з настінними розписами часів I століття нашої ери з муміями чотирьох дітей і чотирьох дорослих.
На фресках усередині гробниці зображено процесію за участю царя потойбіччя Осіріса і бога похоронних ритуалів Анубіса. Західна сторона похоронної камери прикрашена зображеннями виноградної лози, а одна з ділянок застелена килимками для відвідувачів. Дослідники також виявили численні амфори та кухонне начиння – обстановка камери, що відноситься до римського періоду, чудово збереглася.
Робота команди вчених ведеться з 2018 року та фінансується Німецьким дослідницьким фондом (DFG). Так, у 2021 році за допомогою георадару було виявлено дві свинцеві труни, абсолютно нетипові для поховань у цій галузі. Завдання археологів – вивчити цвинтар римського періоду, датований I – III століттями н.е. Згідно з дослідженнями, це найбільше поховання у долині Нілу цієї епохи.
Місцевість Туна ель-Гебель відома як некрополь знаті та жителів давньоєгипетського міста Гермополя на західному березі Нілу. Наприклад, у ході розкопок у 30-х роках минулого століття тут було виявлено величезний некрополь греко-римської епохи, справжнє «місто мертвих» – з вулицями, що ведуть до численних гробниць.