Колумб був переконаний, що дістався берегів Азії західним шляхом. Це спричинило історичну помилку: пізніше вже відкриту ним частину світу було названо на честь Амеріго Веспуччі.
Майже вся інформація про його подорожі зводиться до двох листів Амеріго, датованих 1503 і 1504 роками. Їхній зміст викликає дуже багато запитань: у них не згадано імен мореплавців, міститься мало інформації про пройдені відстані, натомість доволі докладно змальовано зоряне небо південної півкулі, клімат, флору й фауну відкритих країн.
Якщо вірити листам, Веспуччі здійснив два плавання, перебуваючи на іспанській службі, та іще два – на португальській. Перше з плавань, нібито здійснене в 1497–1498 роках, викликає в істориків сумніви, тимчасом як друге є документально підтвердженим. У 1499–1500 роках Веспуччі плавав у складі експедиції Алонсо Охеди. Улітку 1499 р. його кораблі підійшли до північного узбережжя Південної Америки, де розділились на дві групи. Охеда із двома кораблями рушив на північний захід, де дослідив узбережжя сучасної Гвіани й Венесуели. Потому, через відкриті Колумбом протоки, мореплавець вийшов до Карибського моря. Веспуччі тим часом рухався на південний схід, де відкрив дельту найбільшої річки у світі – Амазонки.
У серпні він повернувся до Карибського моря, де знову об’єднався із кораблями Охеди. Прямуючи на захід, вони відкрили понад 1600 кілометрів берега материка. Іспанцям неодноразово доводилося бачити селища індіанців, хатинки яких стояли на стовпах і поєднувалися за допомогою розвідних містків. Ці хатинки нагадали європейцям Венецію, тому вони нарекли тутешні місця Маленькою Венецією (Венесуелою).
У 1501 р. Амеріго Веспуччі вирушив у нове плавання, обіймаючи посаду астронома й навігатора. Схоже, саме під час цієї експедиції флорентієць остаточно переконався, що побачений ним материк не є Азією.
Чи знаєте ви, що...
Називати нові відкриті землі Америкою запропонував картограф Мартін Вальдземюллер. У1538 р. світ побачила карта світу голландського картографа Герхарда Меркатора. На ній було зображено обидва материки Нового Світу, що мали спільну назву «Америка».