Вчені з Музею природної історії в Лондоні нещодавно виявили на дні Тихого океану цілий паноптикум морських знахідок.
У 2018 році команда дослідників за допомогою дистанційно керованого підводного апарату дісталася до 55 особин, що мешкають на глибині п'яти тисяч метрів в акваторії Тихого океану між Гавайями та Мексикою. Сім із них належали до ще не вивчених видів.
«Сто п'ятдесят років тому цей район досліджувала експедиція на парусно-паровому корветі «Челленджер», і з того часу, наскільки я знаю, тут майже не проводилося жодних досліджень», – повідомила в інтерв'ю порталу Live Science Гваделупе Брібеска-Контрерас, біолог з відділу наук про життя Музею природної історії в Лондоні.
У 2018 океанологи поспішили надолужити втрачене наукою за півтора століття. Практично кожна знахідка вражала своїм виглядом навіть досвідчених біологів, наприклад глибоководний морський огірок Psychropotes longicauda.
Його химерна форма нагадує наполовину очищений банан. Але вчені назвали істоту «мармеладною білкою» через м'яке на вигляд тільце, наче виліплене з солодкої маси, і відросток, схожий на довгий білий хвіст.
З потенційно нових видів, виявлених вченими, увагу біолога привернув корал із роду Chrysogorgia.
Блідо-жовтогарячий поліп нагадував вже відомих ученим Chrysogorgia abludo, які зустрічаються в Атлантичному океані. Але згодом його тихоокеанського родича ідентифікували як новий вид.
«Що мене вражає, то це те, що багато з цих форм життя, які ми знаходимо, практично ніяк не змінилися за кілька мільйонів років. Це просто не вкладається у голові», – Гваделупі Брібеска-Контрерас, біолог з відділу наук про життя Музею природної історії у Лондоні.
За її словами, химерні особливості будови не змінювалися протягом тривалого часу, забезпечуючи виживання в умовах відсутності світла, дефіциту харчування та жахливого тиску.
«На даний момент у нас дуже мало інформації про це середовище та його мешканців, тому поки важко зрозуміти, наскільки руйнівним для них може бути глибоководний видобуток корисних копалин», – підсумувала Гваделупе Брібеска-Контрерас.