- Всесвітньо відомий вчений Альберт Ейнштейн за заповітом повністю передав права на використання свого імені, зображень, архівів та інтелектуальної власності Єврейському університету в Єрусалимі.
- Художник 18 століття Тимофій Калинський, малюнки якого прикрашають сучасні видання з історії козацтва, був членом таємної організації, яка намагалась звільнити козацьку Україну від Росії за допомогою Прусії.
- Назва популярної страви пельмені, найбільш вірогідно, походить від словосполучення удмуртською мовою пель + нянь, що дослівно означає «хлібне вушко».
- Кампанія боротьби з курінням в нацистській Німеччині була першою в історії державною програмою такого роду.
- Англійський письменник Даніель Дефо, відомий, перш за все як творець персонажа одноіменного роману Робінзона Крузо є також автором «Безсторонньої історії життя і діянь Петра Олексійовича, нинішнього царя Московії» (1723), присвяченої оцінці діяльності російського царя Петра I.
- На встановленому у 1998–99 рр. Михайлівському (Київському) карильйоні (на дзвіниці Михайлівського Золотоверхого собору у Києві) вперше у православному світі застосовано хроматичний набір дзвонів, сполучених із фортепіанною системою клавіш.
- Найважчий та найпотужніший у світі літак Ан-225 «Мрія» виробляється в Україні.
- За результатами першого перепису населення в незалежній Україні (2001 рік) чисельність представників автохтонної далекосхідної народності ороків майже в 3 рази перевищила за їх число на історичній батьківщині (959 осіб в Україні проти 346 в Росії).
- Два відомих забудовники, київський Йосип Зекцер і барселонський Антоніо Гауді, що багато в чому визначили зовнішній вигляд міст, де творили у першій третині ХХ століття, померли в однаковий спосіб – потрапивши під коліса трамваю у середмісті.
- У Північній Осетії станом на 1926 рік мешкало більше українців ніж росіян.
11
Квітня
2017