Кожен з нас іноді купує собі жувальну гумку. Комусь просто подобається смак, інші впевнені, що це корисно для зубів. Проте майже ніхто не знає, коли слід викидати жуйку.
Смак вже закінчився, а ви продовжуєте жувати гумку? Ех, погана звичка!
Жувальна гумка виготовляється з еластичної основи (смол, зволожувачів, еластомерів, емульгаторів, наповнювачів, воску, антиоксидантів та пом'якшувачів) та смакових добавок. Сама "концепція" такого продукту з'явилася дуже давно. З давніх-давен жителі Середземномор'я жували солодку смолу мастичного дерева.
Сьогодні ж жувальна гумка буває не лише солодкою! М'ята, пекуча, фруктова – смаків неймовірна безліч. Зазвичай вона рекламується як засіб від неприємного запаху з рота, але багато хто впевнений, що вона може «лікувати» зуби.
Переваги жувальної гумки
Безумовно, це один із найефективніших і найпростіших способів видалення бактерій з рота. Експерти стверджують, що за 10 хвилин у роті жувальна гумка видаляє близько 100 мільйонів бактерій.
Крім цього, жуйка:
- Послаблює кислотний рефлюкс. При жуванні жувальної гумки виробляється більше слини, тому вона врівноважує кислоти стравоході;
- Допомагає при сухості у роті;
- Покращує пам'ять. Жувальна гумка посилює приплив крові до мозку;
- Бореться із сонливістю;
- Усуває нудоту.
Як ми вже говорили вище, 10 хвилин – ідеальний час для жування жуйки. Після цього її краще викинути, тому що тривале жування призводить до того, що бактерії починають повертатися з самої гумки до вас в рот. А жування понад 15 хвилин призводить до виснаження щелепних м'язів. Якщо ви часто забуваєте викинути жуйку, встановіть таймер на своєму телефоні, коли почнете жувати.
До речі, часте довге жування може також призводити до розладу скронево-нижньощелепного суглоба, що призводить до головних болів, болів у шиї та вухах, а також до інших проблем. І синдром роздратованого кишечника! При жуванні гумки люди заковтують зайве повітря, що призводить до здуття живота та болю.