Покидають море лише в період розмноження, але підлітають до суходолу частіше, ніж їхні родичі, і нерідко трапляються в гаванях. У звичайний час вони живуть зграйками по 8–20 особин, спільно полюючи на риб і головоногих, яких ловлять, плаваючи й пірнаючи. У пору, коли на світ з’являються пташенята, вони об’єднуються у великі зграї і вкривають собою цілі острови.
З видів, що живуть на європейських берегах, найвідоміший буревісник пірнаючий звичайний (Реlесаnоіdеs urinatrix). Оперення Його зверху сірувато-чорне, на нижній частині – чисто-біле. Він живе в північних частинах Атлантичного океану, а також у Середземному морі. Чудовий політ цього птаха, що відрізняє його від інших видів. Я не знаю жодного іншого птаха, який літав би так стрімко й завзято, як буревісник звичайний; він ганяється в повітрі, розпустивши крила, кидається то в один бік, то в другий, то вгору, то вниз.
Для виведення пташенят буревісники величезними зграями збираються на Гебридські і Фарерські острови. За допомогою дзьоба і кігтів вони викопують глибоку нору в торф’яному ґрунті й без підстилки кладуть у неї своє яйце. Обоє птахів по черзі насиджують його протягом кількох тижнів, поки вилупиться буро-сіре пташеня, вкрите густим довгим пухом; а потім так само удвох годують його.