Pepsi-Cola, або по простому «Пепсі» - один з найбільш популярних прохолодних напоїв, продаються в усьому світі. Pepsi протягом десятиліть історії складає конкуренцію такому гіганту, як компанія Coca-Cola.
В кінці позаминулого століття, в 1893 році, фармацевт з Північної Кароліни, з міста Нью-Берна, в черговий раз експериментував, намагаючись створити прохолодний напій власного виробництва.
Історія показала, що експерименти молодого фармацевта увінчалися успіхом і на світ з'явився Brad's drink (Напій Бреда).
Фармацевта звали Калеб Бредхем (Caleb Bradham), а винайдений ним прохолодний напій в майбутньому отримав назву Pepsi.
Найперший рецептурний склад Pepsi включав в себе цукор, газовану воду, ваніль, масло і горіхи «кола».
Все добре, але творцеві не подобалося ім'я свого дітища, хотілося чогось більш гучного і яскравого. І ось у 1898 році напою було присвоєно справжнє ім'я - Pepsi-Cola, складене з назв інгредієнтів напою - «пепсину» і «кола».
Напій завоював популярність в найкоротші терміни і через кілька років Бредхем створює компанія Pepsi-Cola Company.
А 16 червня 1903 року відбулася реєстрація торгової марки Pepsi-Cola.
Так починається історія компанії PepsiCola і історія напою Pepsi.
У 1921 році в США обрушився цукровий ринок. Не останню роль в цьому зіграла Перша світова війна. Доходи компанії Pepsi-Cola Company різко пішли вниз і вона збанкрутувала. У 1928 році компанію націоналізує держава, і її назва змінюється на National Pepsi-Cola Company.
Через деякий час держава продає компанію Чарлі Гуту, президенту Loft Inc. Компанія знову змінює ім'я на Pepsi-Cola Company.
Велику депресію 30-х років компанія PepsiCola використовувала для успішної атаки на лідерське місце «Кока-Коли» на ринку прохолодних напоїв. «Пепсі-колу» стали продавати в 12-унцевих пляшках по 5 центів за пляшку. На той час 6-унцева пляшка «Кока-коли» теж коштувала 5 центів.
Якщо врахувати, що запас 6-унцевих пляшок у «Кока-коли» становив 1 млрд. штук, і автомати, які торгують напоєм, брали тільки 5-ти центові монети, а люди намагалися економити кожен цент, то результат цього маркетингового ходу спочатку був успішний.
З 1939 року «Пепсі-Кола» стала користуватися величезною популярністю серед дітей.
Друга світова війна послужила своєрідним поштовхом у розвитку компанії PepsiCola. У 1941 році, розмістивши на пляшках з Pepsi зображення триколірної корони, компанія дає зрозуміти всім американцям, що вона підтримує американських солдатів. Через деякий час PepsiCola обходить Dr. Pepper і Royal Crown і займає друге місце, після свого постійного суперника - компанії Coca-Cola.
Девізом рекламної компанії, що пройшла в 1964 році стало гасло: «Покоління Пепсі - це ви!»
У 1971 році відбувається знаменна подія для жителів Радянського Союзу - відбулася зустріч радянського прем'єр-міністра Косигіна з президентом компанії PepsiCola Дональдом Кендаллом. Зустріч завершилася договором про товарообмін, і Pepsi потекла на простори СРСР.
Слідом за цим кроком, PepsiCola вражає всіх оригінальною рекламною акцією «вибери кращу з колекції наосліп». Учасники тестували «наосліп» два напою «Пепсі» і «Колу». «Пепсі» перемогла з рахунком 3: 2. Це значно збільшило популярність бренду.
У 1985 році PepsiCola поглинає торгову марку 7UP і стає найбільшим виробником газованих прохолодних напоїв.
Через чотири роки в журналі Fortune Magazine компанія PepsiCola називається найбільш шанованою у світі.
Свій внесок в популяризацію Pepsi-Cola внесли і світові знаменитості. Нікому за всю історію реклами не вдалося зібрати таку кількість зірок кіно, музики і спорту в своїх роликах. У різні роки з Pepsi-Cola співпрацювали Айшварія Рай, Бейонсе, Пінк, Ферджі, Майкл Майєрс, спортсмени Ліонель Мессі, Тьєрі Анрі і Тайгер Вудс. Поширенню напою в СРСР посприяв навіть Микита Хрущов. У 1959 році було зроблено фото, на якому під час візиту в США Хрущов п'є Pepsi. Реклами краще компанія просто не могла придумати; напій миттєво отримав величезну популярність на всій території Радянського Союзу.
Однак найбільш часто з Pepsi співпрацювали музиканти, в числі яких був король поп-музики Майкл Джексон.