Lee (Лі) – одна з найстаріших у світі компаній з виробництва джинсів. За хронологією Lee другими після Levi's стали шити одяг з деніму.
Lee – «Джинси, які побудували Америку» (The jeans that built America).
Засновник компанії – Гаррі Девід Лі (Harry David Lee) був надзвичайно працьовитою людиною і дуже талановитим підприємцем.
Гаррі Девід Лі народився 1849 року в Вермонті. У 1860 р. приїхав до м. Тернбург штат Вермонт. У його кишені було 1.5 $. У 1862 р. почав роботу в готелі. За 3 роки накопичив 1200 $. Почав вкладати в нерухомість і до 1879 р мав 5000 $. На ці гроші придбав компанію Централ Оіл Компані, що торгує оптом гасом.
Незабаром лікарі виявили у нього туберкульоз і порадили переїхати на захід, де клімат був краще. Гаррі прийняв рішення продати свою компанію і разом з сім'єю вирушив у штат Канзас. За вдачею Гаррі був енергійною людиною і, незважаючи на те, що як і раніше відчував себе недостатньо добре, по приїзду в Канзас, він відразу ж зайнявся новим бізнесом. На цей раз він вирішив торгувати продуктами харчування. Успіх супроводжував його і в цій справі: через деякий час Лі отримав монополію на продаж продуктів у своєму штаті.
Працівники Лі часто скаржилися, що їм не вистачає простого зручного одягу. Весь одяг шився в основному на сході і приходив на захід дуже маленькими партіями. Тоді Лі прийшла в голову ідея відкрити власну фабрику з виробництва робочого одягу, причому він збирався робити не якийсь там дешевий ширвжиток, а міцні якісні джинси. У той час єдиною компанією, що виробляла джинси, була Levi's. Компанія Lee стала другою.
Попит на джинси був дуже великий, і справи Лі швидко пішли в гору. Через деякий час він відкрив ще дві фабрики. А під час Першої світової війни він навіть отримав замовлення на поставку джинсів для солдатів американської армії.
1924 рік мав особливе значення в історії компанії. У цьому році з'явилася знаменита модель 1012. До цього всі джинси мали застібку на заклепках, а модель 1012 була першою, яка мала зручну ширінку на блискавці.
У 1930-ті рр. для виробництва такої продукції було відкрито спеціальний завод в Сан-Франциско. Для штанів був уперше застосований особливий спосіб попередньої усадки тканини, після якої матеріал уже не сідав більш ніж на 2%. Цей метод отримав потім широке поширення (санфорізація)
У 1926 році Лі у віці 77 років помирає від серцевого нападу. Керівництво компанією переходить Лі Сі Стенлсу.
Для світу моди компанія Lee унікальна тим, що не тільки копіювала успішні ідеї Levi's, а й постійно приносила щось своє. Так, саме у Lee з'явився перший джинсовий комбінезон, а в 1931 році ще й перша джинсова куртка.
1944 рік ознаменувався появою нової значної ознаки джинсів Lee. Відтепер задню кишеню прикрашала фірмовий рядок у вигляді плавної хвилі, яку жартома назвали Lazy "S" ( «Ледача Ес»).
У 30-ті роки в країні почалася фінансова криза, яка відбилася і на Lee. Однак, зумівши її подолати, компанія не тільки швидко заповнила всі фінансові втрати, але і стала найбільшим виробником готового одягу в США.
У зв'язку з цим у 1936 році керівництво компанії прийняло рішення скоротити робочий тиждень і підняти зарплату всім співробітникам. У тому ж році з'являється ще один фірмовий відмітний знак бренду – шкіряна нашивка на задній кишені.
Цікаво, що робоча модель 1921 року була випущена ще раз – у 1991 році, в Європі, вже в якості повсякденного одягу. У 1930-ті рр. були випущені перші в світі моделі курток «по фігурі», із завуженим силуетом. І в цей же період з'явилися перші зимові джинсові куртки – з вельветовим коміром і утепленою підкладкою.
У 1969 році компанія була поглинена корпорацією-гігантом VF Corporation. Це ознаменувало новий етап у її розвитку. По-перше, відтепер Lee офіційно став брендом, а, по-друге, одяг Lee тепер була орієнтований не на функціональність, а на стиль.
Імідж компанії змінюється, а в 1979 році у неї з'являється новий логотип – «Джинси, які побудували Америку» (The jeans that built America).