Дослідники з Інституту геоантропології зробили зухвалу спробу перекинути «сенсорний міст» до Стародавнього Єгипту, і цим «мостом» у наш час потрапив так званий «аромат вічності». Вважається, що його використовували під час муміфікації важливої єгипетської жінки понад 3500 років тому. І ось із чого він складається.
У своєму дослідженні вчені сконцентрувалися на речовинах для муміфікації, які використовували для бальзамування шляхетної дами Сенетней за часів 18-ї династії, близько 1450 року до нашої ери. Вони проаналізували залишки бальзаму, знайдені у двох канопах з обладнання для муміфікації Сенетней, розкопаних понад століття тому в Долині царів. Сьогодні ці ритуальні посудини зберігаються в музеї Августа Кестнера в Ганновері.
Відновивши речовини, дослідники виявили, що бальзами містили суміш бджолиного воску, рослинної олії, жирів, бітуму, смоли соснових (скоріш за все, модрини), бальзамічної речовини та смоли даммара, або фісташкового дерева. У роботі, опублікованій у журналі Scientific Reports, геоантропологи пишуть, що ці інгредієнти, унікальні для свого часу, «пропонують нове розуміння складних практик муміфікації та далекосяжних торгових шляхів Єгипту». Крім того, вчені звернули увагу на те, що в сучасних джерелах інформація про інгредієнти бальзаму мізерна.
Також відкриття дає уявлення про статус самої Сенетней. Про неї відомо не так вже й багато. Наприклад, те, що вона була годувальницею фараона Аменхотепа II, дбала про нього, годувала грудьми в дитинстві і була удостоєна титулу «Прикраса царя».
Незабаром «аромат вічності» представлять на виставці в Музеї Моесгаард у Данії, де відвідувачі зможуть вловити запах старовини. Хто знає, можливо, він приєднається до колекції запахів, які допомагають зцілитися за допомогою ароматерапії.