Археологи з Центру середземноморської археології Варшавського університету (Польща) ведуть розкопки у Фіванському некрополі, розташованому на західному березі Нілу, навпроти сучасного Луксора. У давньоєгипетські часи тут знаходилося місто Фіви, столиця Верхнього та Нижнього Єгипту. Фіванський некрополь використовували для ритуальних поховань майже всієї епохи правління фараонів.
Під час розкопок в одній із частин комплексу, некрополі Ель-Ассасіф, розташованому на захід від дороги, що веде до поминального храму цариці Хатшепсут, ще 2013 року археологи знайшли дві гробниці.
Одна з них належить Хеті, високопосадовцеві часів правління фараона Небхепетра Ментухотепа II, який правив у період з 2055 по 2002 рік до нашої ери. У другій гробниці похований анонімний представник знаті того періоду.
Нещодавно в обох гробницях було виявлено голови дев'яти крокодилів, загорнуті у лляну тканину. Частини плазунів не були муміфіковані або якось оброблені для запобігання розкладу. Від них збереглися лише фрагменти черепів та щелеп.
Археологи припускають, що частини тіл тварин могли бути багатим підношенням, що символізував високий статус похованого.
Встановлено, що особини належали до виду Crocodylus niloticus – нільських крокодилів, найбільших серед африканських.
У Стародавньому Єгипті крокодили асоціювалися з богом води та розливу Ніла Собеком (Себеком), якого часто зображували у вигляді людини з крокодилячою головою. Собек уособлював владу фараонів, військову звитягу, родючість, а також захищав людей і богів від злих сил.