Використовуючи телескоп FAST, китайські вчені виявили найбільшу структуру атомарного газу та вивчили її. Результати дослідження опубліковані у журналі Nature.
Використовуючи 19-променевий приймач сферичного телескопа з п'ятисотметровою апертурою (FAST), вчені провели спостереження та картографування 21-сантиметрового лінійного випромінювання в районі знаменитої компактної групи галактик «Квінтет Стефана». У результаті астрономи виявили дуже велику атомарну газову структуру довжиною близько 2 млн світлових років. Це приблизно в 20 разів більше Чумацького Шляху.
Результати вчених опубліковані у журналі Nature. Виявлена структура атомарного газу – найбільша з тих, що колись знаходили навколо групи галактик.
Атомарний газ – основний матеріал, з якого формуються всі галактики. Їх еволюція, це, в основному процедура акреції атомарного газу з міжгалактичного середовища та подальшого перетворення його на зірки.
З цієї причини спостереження та дослідження атомарного газу в галактиках і навколо них має вирішальне значення для вивчення моделей освіти та еволюції скупчення зірок. Найпряміший метод дослідження атомарного газу – це спостереження випромінювання атомарного водню у вигляді тонкої структури довжиною 21 см у радіодіапазоні.
В даний час FAST є найбільшим і найбільш чутливим радіотелескопом з однією тарілкою у світі, а його 19-променевий приймач є найбільшою багатопроменевою опромінювальною решіткою L-діапазону для спостережень з лінією 21 см.
Повне введення в експлуатацію 19-променевого приймача FAST відкрив нове вікно для вивчення атомарного газу у Всесвіті, особливо для дифузного газу низької щільності далеко від галактик.