У 2018 році ExoMars Trace Gas Orbiter зробив перший знімок із 400-кілометрової орбіти Марса. За даними Європейського космічного агентства, на знімку можна розглянути 40 кілометрів пилу, бруду та льоду (білі області) вздовж Кратера Корольова, що на північній півкулі планети.
Апарат, запущений на орбіту Марса, складається з чотирьох приладів: камери, двох спектрометрів та нейтронного детектора. Його основна мета – аналіз складу атмосфери Марса. Космічний корабель обертається на орбіті Червоної планети ще з жовтня 2016 року, але лише у 2018 зайняв нарешті правильну орбіту і розпочав виконання своєї програми. В даний час він займається аналізом газів, що становлять атмосферу Марса (переважно це метан). Утворення метану може бути пов'язане як з геологічними, так і з біологічними процесами, тому вчені хочуть отримати якнайбільше інформації.
Як повідомляє Nature, метану в атмосфері не повинно бути зовсім, оскільки хімічні реакції давно призвели б до його розпаду. Це означає лише одне – якесь загадкове явище призвело до того, що концентрація метану на Марсі почала стрімко зростати. Виходить, що Trace Gas Orbiter – це не просто літаючий фотоапарат, а й справжня хімічна лабораторія, за допомогою якої астрономи сподіваються отримати підказки про те, які процеси відбувалися на поверхні планети в далекому минулому.