Відкриття вчених вкотре довело, що давні міфи – не вигадка, а засновані на реальних подіях оповідання.
Дивне відкриття зробила група вчених із Австралії, Тайваню та Японії. У ході археологічних розкопок у печерах Сяома на східному узбережжі Тайваню вперше знайдено череп і частину скелета, що належали раніше невідомій науці людській істоті.
Тим самим було підтверджено, що розповіді про «маленьких чорних людей», які населяли ліси острова ще до приходу туди нинішнього корінного населення, це не казки.
Тайвань був заселений племенами австронезійців, що припливли туди з інших островів Тихого та Індійського океанів близько шести тисяч років тому. Нащадки цих людей й досі становлять близько 2% населення Тайваню. Практично у всіх австронезійських групах існують легенди про те, що коли вони прибули на острів, у тутешніх лісах уже жили «маленькі чорні люди».
Всі описи зовнішності цих людей сходяться на тому, що у них була темна шкіра, дуже низький зріст і кучеряве волосся. Проте досі жодних наукових доказів, що ці «ельфи» справді існували, не було.
Вік дуже маленького черепа та кісток, знайдених у печері, становить приблизно 5900 років. Вони належать дорослій жінці, яка жила приблизно у той час, коли на Тайвань прибули австронезійці. При цьому жінка генетично відрізнялася від прибульців, що підтверджує її корінне походження.
Вчені припускають, що «маленькі чорні люди» могли продовжувати жити у гірських лісах острова ще двісті років тому. І навіть зараз вони зникли не повністю – генетичний аналіз показав, що їхня ДНК присутня в геномі сучасних австронезійців.