Космічний телескоп «Хаббл» отримав нове зображення незвичайної туманності NGC 1999. Це яскраве утворення у сузір'ї Оріона заповнене міжзоряним пилом і сяє відбитим світлом зіркової системи V380 Оріон.
NGC 1999 – відбивна туманність, розташована приблизно в 1350 світлових років від Землі поблизу туманності Оріона, найближчої до нашої планети області зіркоутворення. Відбивна туманність нагадує клуби диму, що оточує ліхтар. Яскраві молоді зірки підсвічують газ, позбавлений власного світла.
Відбивна туманність NGC 1999 – релікт недавнього зіркоутворення. Вона складається з матеріалів, викинутих новонародженою зіркою. Але найдивовижніше в цьому об'єкті – діра в центрі, що нагадує величезну чорну замкову щілину.
Раніше вважалося, що чорна пляма є екстремально щільною хмарою пилу і газу, яка повністю блокує світло. Але аналізи, виконані з допомогою космічних і наземних телескопів на різних довжинах хвиль, показали , що це область справді порожня. Точна причина цього явища все ще вивчається, але астрофізики вважають, що вузькі струмені газу від деяких молодих зірок у регіоні пробили шар пилу та газу, а потужне випромінювання сусідньої зрілої зірки завершило формування діри.