Вона майже в 11 разів масивніша за наше Сонце.
Астрономи виявили невелику чорну діру за межами Чумацького Шляху. Спостереження велися за допомогою розташованого в пустелі Атакама телескопа VLT (англ. Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії.
Чорна діра була помічена в скупченні зірок NGC 1850, що знаходиться приблизно в 160 000 світлових років від нас у Великій Магеллановій Хмарі, сусідній галактиці Чумацького Шляху. Виявлена чорна діра приблизно в 11 разів масивніша за наше Сонце.
Як правило, невеликі чорні діри в інших галактиках вдається виявити, уловлюючи гравітаційні хвилі, що виникають при зіткненні чорних дір один з одним або з нейтронними зірками. Однак більшість чорних дір зіркової маси не вдається виявити у такий спосіб.
На цей раз дослідники застосували інший підхід. Фахівці аналізували світло кожної окремої зірки в галактиці NGC 1850 та виявили дивну зірку, незвичайний рух якої вказував на присутність чорної діри. Цей метод може стати ключем до виявлення прихованих чорних дір у Чумацькому Шляху та прилеглих галактиках, а також пролити світло на те, як ці загадкові об'єкти утворюються та розвиваються.
«Подібно Шерлоку Холмсу, який вистежує злочинну банду через її помилки, ми дивимося на кожну зірку в цьому скупченні зі збільшувальним склом в одній руці, намагаючись знайти докази наявності чорних дір, але не спостерігаючи їх безпосередньо», – каже Сара Сарацино (Sara Saracino) з Інституту астрофізичних досліджень Ліверпульського університету імені Джона Мура (Велика Британія).