У французькому селі археологи виявили військове поховання галлів залізного віку, що є сусідами з окопами початку XX століття, які були вириті під час Першої світової війни.
Групі вчених-археологів із Національного інституту охоронних археологічних досліджень (Inrap) Франції вдалося відкопати частину некрополя залізного віку, зруйнованого за часів Першої світової війни. Кладовище розташоване в Пікардії, село Мерсен-е-Во, і відноситься до V-IV століть до нашої ери: більшість воїнів у похованні, ймовірно, були членами галльської громади.

Загалом археологи виявили 11 поховань (2 були до того ж із огорожею). Могили викопані в регулярному порядку. 10 померлих поховали за стандартним обрядом, а ось одного кремували. Вчені говорять, що це пов'язано або з його статусом, або причиною смерті, або з походженням.
У некрополі лежали 6 чоловіків, 3 жінки та дівчинка 7-9 років: усі були поховані в одязі та з керамікою та їжею біля узголів'я. За традицією у могили клали свинину, козлятину та предмети побуту, що належали померлому.
У жіночих могилах знайдено прості браслети та фібули, а також вбрання. У дитячій – намисто та браслет.
Окоп та пошкодження, що залишилися від Першої світової війни, трохи зруйнували поховання.
«Військовим» цвинтар вважається, тому що в могилі кожного чоловіка знайшли мечі, кинджали та наконечники для списів, що незвичайно для галів тих часів – основні війни трапилися ще у VI столітті до н.е.