Вона була зростом 150 сантиметрів і померла з невідомих причин у віці близько 40 років.
Останки «пенангської жінки» знайшли в квітні 2017 року в Гуар-Кепах, на північному заході Малайзії. Вважається, що вона жила близько 5700 років тому за часів неоліту чи нового кам'яного віку. Однак її особистість, як і причина смерті, досі залишається невідомою.
«Пенангська жінка» – один із 41 скелета, знайдених під час розкопок у Гуар-Кепа – неолітичному пам'ятнику в малайзійському штаті Пенанг.
За словами дослідників, жінка померла у віці від 30 до 40 років. Її зріст складав близько 150 сантиметрів, а аналіз скелетної тканини виявив, що жінка споживала велику кількість білка з морепродуктів.
Для реконструкції особи дослідники з Наукового університету Малайзії звернулися за допомогою до судово-медичних експертів.
Дослідники використали дані комп'ютерної томографії обличчя жінки. Потім на оцифрований череп нанесли м'які тканини.
Щоб отримати більш чітке уявлення про форму носа, розміри губ та положення очних яблук, експерти використали ряд тривимірних зображень сучасних малазійців.
Дослідники також використали «метод судово-медичної апроксимації особи», при якому розміри черепа проганяються через базу даних для пошуку людей зі схожими рисами обличчя. У результаті вони отримали таке зображення: