Ізраїльські археологи, які розкопують Дорогу прочан у Єрусалимі, знайшли невеликий камінь, на якому частково збереглися сім висічених рядків на івриті – літери і цифри. Фахівці дійшли висновку, що це ні що інше, як платіжна квитанція, датована початком нашої ери, коли Іудея стала частиною Римської імперії.
Вченим вдалося розібрати в одному з рядків ім'я Шимон, а також серію цифр, позначених буквами «мем» (перша буква в слові «гроші»), і «реш» (перша буква в слові «чверті»).
Це вже не перша подібна знахідка, раніше в Єрусалимі та Бейт-Шемеші археологам трапилися чотири подібні кам'яні фінансові розписки, які теж відносяться до початку правління римлян в Юдеї. Унікальність цієї квитанції полягає в тому, що її знайшли на Дорозі паломників.
Дорога паломників – стародавній шлях, що зв'язував Силоамську купіль із Храмовою горою. Численні прочани, які прибували до Єрусалима на Песах, Суккот та інші єврейські свята, спочатку здійснювали обмивання в купелі, а потім піднімалися до Храму цією вимощеною каменем ступінчастою дорогою завдовжки 600 метрів і завширшки вісім метрів.
Однак, як завжди підозрювали науковці, ця дорога не була просто шляхом, яким паломники йшли, перемовляючись між собою. Це була жвава торгова вулиця, по боках якої знаходилися численні крамниці, в яких що тільки не продавалося – їжа, напої, спеції, прикраси, худоба і так далі. Нова знахідка тільки підтверджує, що за біблійних часів на Дорозі паломників вирувало комерційне життя.