У Хорватії археологи знайшли побудовану сім тисяч років тому кам'яну дорогу. Колись вона була частиною неолітичної стоянки Солін на однойменному острові.
Дорога з бруківки пов'язувала Солін з островом Корчула – сьогодні це популярний туристичний напрямок на узбережжі Адріатики. Дорогу проклали вузькою смужкою землі, яка з'єднувала Корчулу з Соліном. Радіовуглецевий аналіз показав, що цю кам'яну вулицю було збудовано за 2900 років до Різдва Христового. Тоді, за часів неоліту тут жили люди хварської культури, що отримала назву від хорватського острова Хвар (спотворене грецьке фарос – «маяк»).
Кам'яний шлях завширшки в чотири метри не зруйнувався за кілька тисячоліть, а лише вкрився густим шаром мулу, бо захищений від сильних хвиль сусідніми островами, пояснюють учені з Університету в Задарі.
Солін – не єдине затоплене поселення епохи неоліту в цьому регіоні. З протилежного боку від острова Корчула археологи раніше знайшли дуже схожу стоянку з кам'яними сокирами, лезами і фрагментами жертвоприношень.
Неоліт, або новий кам'яний вік – період в історії людства, коли люди поступово переходили від полювання і збиральництва до осілого життя, освоювали сільське господарство і одомашнювали тварин. Вченим відомі багато неолітичних стоянок і такі подробиці життя предків, як деталі костюма, але зроблені в Хорватії відкриття дадуть змогу пролити світло на вміння стародавніх прокладати дороги – такі ізольовані поселення на островах, як Солін, трапляються нечасто.