Малюнок, що відноситься до доколумбової доби, був знайдений на стіні кутової каплиці домініканського монастиря Exconvento Nuestra Señora de la Natividad, розташованого в містечку Тепостлан (штат Морелос, Мексика).
Зображення було приховано під кількома шарами вапняної побілки, і його виявлення стало справжнім сюрпризом для команди археологів, що працює в монастирі.
Фреска являє собою червоне коло діаметром приблизно в метр, усередині якого розміщено ряд символів доколумбової ери, включаючи сокиру, щит, букет квітів і прикрашений пір'ям наголовник (пеначо), який традиційно носили члени ацтекської аристократії.
Місцеві жителі досі щороку здійснюють паломництво на найближчу гору, де розташований храм Тепоцекатля, бога Пульке – священного для ацтеків алкогольного напою, що отримується з соку агави, що забродив. Тепоцекатлю поклоняються нащадки ацтеків, що мешкають у цьому регіоні, говорять мовою науатль.
Оскільки з високим ступенем ймовірності ацтеки як робітники брали активну участь у зведенні монастиря, який був збудований у 1555–1580 роках, вчені припустили, що фреска, швидше за все, присвячена Тепоцекатлю.
З огляду на унікальність зробленої знахідки, археологи планують продовжити ретельне вивчення інших стін монастиря.