У норвезькій провінції Естфолд археологи виявили сім брактеатів – плоских золотих монет з петлею, які використовували як шийний амулет. Артефакти було знайдено поряд із невеликим пагорбом на краю поля. Востаннє брактеати на території Норвегії знаходили 70 років тому.
Загалом у Норвегії було знайдено близько 160 брактеатів. Загалом у світі відомо близько 900 таких підвісок. Деякі були виявлені на території Німеччини та Великобританії. Незважаючи на це, брактеати традиційно вважаються виключно скандинавськими предметами.
Підвіски були односторонніми, виготовлялися із золота і зазвичай їх носили в якості прикрас. У деяких випадках брактеати призначалися в дар богам. Недавня знахідка, мабуть, одна з таких підношень. Саме цим можна пояснити перебування одразу кількох медальйонів в одному місці.
На думку фахівців, їх залишили в IV–VI століттях нашої ери. Не виключено, що це сталося у 536–540 роках, коли Європа зазнавала наслідків трьох найсильніших вивержень вулканів в Ісландії. У цей час люди могли відчувати особливу потребу у підтримці богів. Можливо, саме це спонукало пожертвувати золоті прикраси. Цей ритуал був доступний представникам лише найпривілейованіших верств суспільства.