У 60-х рр. XVIII ст. в Англії розпочалася перша у світі промислова революція. У результаті цього наприкінці століття Англія стала першою промисловою країною світу, де найвиразніше проявились риси майбутнього індустріального суспільства. Індустріальне суспільство – суспільство, у якому завершено процес створення технологічно розвиненої промисловості як визначального сектору економіки та відповідних соціальних і політичних структур.
Аграрна революція (XVI – 60-ті рр. XVIII ст.). Зміни в сільському господарстві, основним змістом яких було становлення ринкових відносин: земля зосереджується в руках великих власників, майже зникають дрібні селянські господарства, поширюється використання найманої праці, а сільське господарство стає більш продуктивним.
Промислова революція (60 ті рр. XVIII – 10–20-ті рр. XIX ст.). Сукупність економічних, соціальних і політичних змін, пов’язаних із переходом від ручної праці до машинної, від мануфактури до фабрики.
Індустріалізація (XIX ст.). Процес перетворення аграрної країни на індустріальну шляхом створення великої машинної індустрії, що веде до переважання в народному господарстві промислового виробництва, заміни дрібного промислового виробництва великим, зростання міст, створення великих промислових центрів.