Гардероб кожного сучасного чоловіка важко уявити без пари стильних черевиків. Цей різновид повсякденного взуття зараз ні в кого не викликає жодного подиву, проте ще кілька століть тому про черевики в їх теперішньому вигляді ніхто і не думав. А вигляд чоловіка у такому взутті на вулиці викликав би дуже багато уваги в його бік. Як же виникли черевики чоловічі і яке взуття раніше носили чоловіки?
Що носили замість черевиків у стародавні часи?
Можливо зараз в це важко повірити, проте на самому світанку людства взуття як такого взагалі не існувало. Люди ходили переважно босоніж, а в холодних регіонах ноги як і інші частини тіла обмотували шкурами тварин та перемотували шнурками, виготовленними з їхніх же жил.
Взуття, яке вже більше походило б на сучасні моделі, почали носити почесні та заможні жителі Стародавнього Єгипту. Воно вже не мало вигляд перемотаного на ногах ганчір'я, і отримало важливий елемент – підошву. Єгиптяни оздоблювали своє взуття швами у вигляді хреста, який символізував життя. Оскільки цей предмет гардеробу вважався розкішшю, його прикрашали також коштовним камінням.
А що відбувалося в античному світі?
Моду на взуття, яке вже більше нагадувало сучасні черевики, ввели греки і римляни. Хоча всі ми знаємо, що римляни ходили в сандаліях зі шкіряних ремінців, було в них і крите шкіряне взуття, яке називалося calceus. Його носили в прохолодні пори року. Окрім захисту вони мали ще й ідентифікаційну функцію – за кількістю ремішків і візерунку можна було дізнатися соціальний стан господаря. Плебеї носили взуття з одним ремінцем, а почесні жителі Риму – з чотирма. Бідне населення мало можливість носити лише дерев'яні сандалі або ж і зовсім ходили босоніж.
Масове виробництво сучасних черевиків
У XVI столітті почалося виробництво взуття з твердою підошвою та еластичним верхом. Вона доповнювалася підборами, адже цей елемент грав дуже важливу роль для вершників. Через деякий час стартувало виготовлення взуття, яке повністю повторювало вигин ноги людини за допомогою устілок. Вона була різноманітною. Більша увага приділялася саме деталям.
У ХІХ столітті з'явилися моделі взуття, які носять досі. Шовк та оксамит був замінений на натуральну шкіру, адже цей матеріал навіть зараз вважається практичнішим. Тоді великою популярністю користувалися невисокі черевики, доповнені каблучком-чарочкою.
У сучасному світі є дуже багато майстерень та фабрик, які займаються пошиттям якісних чоловічих черевиків. Інноваційні технології у взуттєвій індустрії дозволили створювати не лише прктичне, а й стильне чоловіче взуття з різноманітними декоративними елементами. Наразі пропонуються різноманітні моделі, вибір яких залежить від роду діяльності людини та її смакових уподобань. Наприклад, любителям активного відпочинку чудово підійдуть міцні похідні черевики, а спортсмени можуть вибрати зручні спортивні черевики.