Вивчивши нові скам'янілості вимерлих морських членистоногих – трилобітів з Ему-Бей, австралійські вчені дійшли висновку, що канібалізм міг з'явитися серед тварин раніше, ніж вважалося раніше. Вік вивчених останків близько 514 мільйонів років. До цієї знахідки найдавнішими свідченнями канібалізму вважалися скам'янілості віком 450 мільйонів років.
Дослідження з журналу Palaeogeography, Palaeoclimatology, Palaeoecology говорить, що нові свідчення канібалізму знайдені на острові біля узбережжя Південної Австралії. На панцирах трилобітів, що збереглися там, виявлено безліч ран, які говорять про передбачувану боротьбу між родичами. А викопні екскременти-копроліти містять багато мікрочастинок панцирів. Це натякає на те, що канібалізм, як мінімум, серед членистоногих, можна віднести до ранньої кембрійської доби – більше ніж на 50 мільйонів років раніше, ніж вважалося раніше.
Лорен Бебкок, палеонтолог з Університету штату Огайо, який десятиліттями вивчав хижацтво трилобітів, висловив сподівання, що дослідження аналогічного масштабу будуть проводитися в інших місцях для пошуку порівнянних моделей. За його словами, копроліти трилобітів є відкритим питанням, але зараз це найкращий матеріал для вивчення.
Доктор Бебкок додав, що був би здивований, якби жоден із трилобітів не був канібалом. Але до того він вважає за можливе, що були й інші хижаки кембрійської епохи, – наприклад, Anomalocaris, – які виробляли копроліти в затоці Ему.