Нове дослідження показало, що людський мозок набагато м'якший, ніж вважалося раніше. Його здатність протидіяти тиску набагато слабша, ніж у звичайного пінопласту.
Витягнутий людський мозок має досить міцний вигляд. Але насправді більш стабільним і жорстким він стає через зміну температури та використання консервантів. У черепній коробці живої людини мозок більше схожий на тендітну желейну структуру.
Як вчені це з'ясували?
У новому дослідженні, опублікованому в The Journal of the Royal Society Interface, вчені просканували мозок 11 добровольців, що лежать у різних положеннях, а потім пропустили отримані зображення через програму машинного навчання.
Отримані результати дозволили зрозуміти механізм так званого «позиційного зсуву мозку» – зміна положення органу всередині черепа при зміні положення голови.
Дослідники також з'ясували, що речовина мозку може витримувати тиск у 148 кілопаскалів. Це означає, що орган у 10 разів простіше стиснути, ніж пінополістирол.
«Надзвичайно низька жорсткість мозку призводить до руйнування під власною вагою».
За словами дослідників, розуміння структури мозку стане корисним інструментом у роботі нейрохірургів, які потребують найвищої точності під час роботи. Отримана модель може використовуватися для прогнозування зрушень органу кожного конкретного пацієнта на основі його МРТ.