Єгипетські археологи та фахівці Університету Санто-Домінго Домініканської Республіки, що працюють у храмі Тапосиріс-Магна на заході Олександрії, виявили 16 гробниць з муміями у висіченій у скелі похоронній шахті. Судячи з облаштування похоронних камер, поховання належать до греко-римської доби.
За словами експертів, виявлені останки перебувають у поганому стані, що показує різницю між підходом до муміфікації у стародавніх єгиптян і в пізнішу епоху у греків і римлян. Мумії були загорнуті у позолочений матеріал. Також збереглися амулети із золотої фольги у формі язика, які були поміщені до рота покійних. Цей ритуал був призначений для того, щоб дати можливість покійному говорити під час суду з богом потойбічного світу – Осірісом.
Найбільш важливими знахідками стали дві мумії зі звитками, що збереглися на них, і артефактами. На одній із них були позолочені прикраси із зображенням бога Осіріса. У другій мумії на чоло були поміщені роги та кобра, а на груди – позолочене намисто із зображенням голови сокола, що символізує бога Гора.
Раніше на території храму Тапосиріс-Магна було знайдено кілька монет з ім'ям та зображенням цариці Клеопатри VII, а також безліч частин статуй та храмових майданчиків. На думку дослідників, споруда була споруджена при фараоні Птолемеї IV Філопаторі, який правив у 222-205 роках до нашої ери.