Представник родини Тріскові. Відрізняється від звичайної тріски меншими розмірами, видовженою формою тіла та гострішим переднім спинним плавцем. Спина пікші бурого кольору, боки сріблясто-сірі, бічна лінія і плями між черевним плавцем та першим спинним на вигляд чорні. Завдовжки цей вид досягає в наших широтах 50–60 см, а вага може доходити до 6–8 кг. Екземпляри, що живуть у північних областях, бувають більшими.
Ареал поширення пікші той самий, що й звичайної тріски. Риби цього виду також збираються незліченними зграями, які постійно кочують з місця на місце, оскільки пікші геть-чисто спустошують певні райони морського дна – знищують усіх равликів і м’якотілих, що там сидять, та розганяють дрібну рибу, якою харчуються.
На відміну від тріски, пікша не терпить морських вод зі зниженою солоністю і тому в таких опріснених морях, як Балтійське та Біле, практично не живе. Рання молодь пікші тримається у відкритому морі в товщі води і часто скупчується під куполами медуз, рятуючись так від ворогів.
М’ясо пікші – біле, щільне і смачне – усюди вважають кращим за м’ясо тріски.