
Належить до найбільших видів родини Птахів-носорогів. Його дуже великий, стислий з боків дзьоб прикрашає досить високий наріст; крила і хвіст короткі, але ноги значної довжини. Живе в саванах тропічної Африки.
Наріст починається на середині тім’я і йде приблизно до першої третини всієї довжини дзьоба, спереду буває або відкритий і продовжується далі у формі трубки, або ж закритий. Очі й ділянка горла – голі і дуже яскраво забарвлені. Оперення, крім десяти жовтувато-білих махових пер, блискучого чорного кольору. Очі темно-бурі; дзьоб чорний, за винятком плями на верхній половинці, яка в задній частині – червоного кольору, а спереду жовтого; очний обідок темно-свинцево-сірий, як і горло з яскраво-червоною облямівкою. Самка відрізняється трохи меншим розміром і менш розвиненою голою плямою на горлі. Довжина птаха досягає 1,13 м, розмах крил 1,83 м, довжина крила 47 см, а хвоста – 35 см.
Політ його легкий і гарний, а коли птах підніметься на певну висоту, стає ширяючим. Підійти до цього полохливого й обережного птаха близько дуже важко.
У шлунку одного птаха, крім гнойових жуків і коників, знайшли кількох черв’яків і досить великого хамелеона.
Абіссинський рогатий ворон гніздиться в дуплистих деревах.
Подорослішавши, абіссинські рогаті ворони збираються іноді багатьма парами з пташенятами, і іноді їх можна бачити, як вони літають у зграї по 10–12 особин.
Абіссинський рогатий ворон такий помітний, що його знає кожен місцевий житель, і всюди до нього ставляться з певною повагою. У збудженому стані, особливо самці, поводяться дуже дивно, розпускають і складають хвіст майже так, як це роблять індійські півні, надувають горловий мішок, волочать по землі крила і взагалі прибирають грізного вигляду.