Напівтвердокрилі з підряду Водяні клопи. Задні ноги у них плавальні, а не ходильні. Передні ноги сильні, великі і дещо коротші від задніх. На їхніх кінцях розташовані гачки, схожі на кігті. Ними вони хапають і утримують здобич. Дорослі особини не можуть дихати під водою, тому змушені часто підніматися на поверхню, щоб ковтнути повітря. Органами дихання слугують 2 дихальні трубки, які ледь виступають за кінець черевця або їх зовсім не видно.
Білостоматиди – гіганти серед клопів: серед них є форми, що досягають 13 см завдовжки. Це справжні хижаки. Харчуються мальками риб, пуголовками, комахами, земноводними, равликами і навіть невеликими рибками. Закріпившись десь на камені або водяній рослині і завмерши, вони чатують на свою здобич. Коли та пропливає зовсім близько, клопи хапають її передніми лапами і притягують до ротового отвору. За допомогою хоботка вони вводять у тіло жертви слину, яка має паралізуючу дію і дуже швидко розріджує її нутрощі. Потім клоп поїдає (висмоктує) отриману кашоподібну масу.
Після кожного спаровування самка білостоматиди відкладає самцеві на надкрила по 1–4 яйця. Самець може носити на собі кладку до 100 яєць.
Білостоматиди мешкають в основному в тропічних країнах Південної Америки, Східної та Південно-Східної Азії.
Трапляються і в Північній Америці (Флорида). Як правило, з ними можна зіткнутися у прісноводних водоймах і струмках.
Гігантські водяні клопи можуть літати, але роблять це не так часто – тільки в разі переселення до нової водойми або ж коли їх приверне світло нічних ліхтарів.