Належить до родини В’юркові. Досягає 20 см завдовжки; розмах крил 26 см, довжина крила 7 см, хвоста – 8 см. Переважний колір оперення яскраво-червоний; верхня частина спини, плечі та надхвістя тьмяніші. Очі червоно-бурі, дзьоб червоний, нижня половинка дзьоба біля основи чорна, ноги бурі. У самки передня частина голови та верх рудувато-бурі, нижні частини жовто-бурі.
Ареал поширення цього птаха охоплює південні Сполучені Штати, Мексику та Каліфорнію. Населяє ліси різного типу, сади, парки, зарості кущів. Селиться навіть у парках великих міст, наприклад у Вашингтоні.
Коли зими теплі, червоний кардинал залишається з року в рік на тому самому місці, за більш суворої погоди він перекочовує. Завдяки своєму чудовому оперенню він уже здалеку впадає у вічі і справді є прикрасою лісу. Протягом літа птахи живуть парами, восени та взимку – маленькими зграйками. У сильну холоднечу він, якщо залишається в країні, нерідко прилітає на сільські двори й підбирає насіння перед коморами разом з горобцями, голубами, подорожниками, лапландськими подорожниками та іншими птахами, залітає у відкриті хліви та на горища або шукає їжу в огорожах садів і полів. Своїм товстим дзьобом він уміє майстерно подрібнювати тверді зерна маїсу, лущити овес і роздовбувати пшеницю; у сусідньому стіжку сіна або на дереві з густими гілками він зручно вмощується на нічліг, і так – доволі легко – витримує зиму.