Риби ряду Вугреподібні з довгим змієподібним тілом, на якому немає луски. Довгі спинний та анальні плавці зливаються з хвостовим плавцем. Грудних плавців може не бути. Ротовий отвір великий, доходить до ока. На щелепах є конічні зуби. Бічна лінія проходить уздовж усього тіла. Поширені в тропічних, субтропічних і помірних водах усіх океанів.
Морський вугор європейський, або конгер звичайний (Conger conger) – дуже велика риба, може досягати значних розмірів – понад 3 м завдовжки, важить понад 50 кг. Забарвлення верхньої частини тулуба рівномірно блідо-буре, з боків світліше, а внизу переходить у брудно-біле; спинний та анальний плавці – білуваті з чорнуватими краями; на боках різко виступають світліші лінії.
Поширений по всій земній кулі в усіх помірних і тропічних морях. Полюбляє скелясті береги або відшукує на пласких берегах скелясте дно і ховається тут у заглибленнях і розколинах каменів, хоча чудово вміє зариватися в пісок.
Як і всі інші вугри, морський вугор дає потомство тільки один раз у житті, на великій глибині до 3 км. Потім він гине, залишаючи після себе 6–8 млн личинок. Розвинувшись, вони піднімаються до поверхні води, де харчуються зоопланктоном. З часом, у міру дорослішання, риба спускається у глибші холодні води.
Це надзвичайно ненажерлива тварина, хижак, який не жаліє навіть слабкіших представників свого роду. Зі шлунку одного морського вугра вагою 12 кг вийняли трьох камбал і одного молодого морського вугра завдовжки 1 м. Сила його щелеп така велика, що він легко роздрібнює мушки. Нерідко цей хижак відшукує омарові верші і з’їдає раків, що потрапили до них, але за свою жадібність часто платиться свободою і життям. На противагу річковому вугру у нього, принаймні в холодні місяці, разюче виражена статева відмінність. Період ікрометання настає у грудні або січні. Молодих, завдовжки з палець особин можна бачити влітку на скелястих берегах.
Хоча м’ясо морських вугрів не вважають особливо цінним, але все-таки їх старанно ловлять, бо ця риба – дуже дешева їжа. Раніше на англійських берегах сушили безліч цієї риби для відправлення до Іспанії та Франції; сушене м’ясо товкли у грубий порошок і використовували для приготування супів та інших страв.