Кішки, як і деякі інші тварини, не завжди відгукуються на своє прізвисько. Невже вони так погано запам'ятовують людську мову? Чи справа в іншому?
Кішки дуже часто не повертаються, коли їх звуть на ім'я. Невже вони вас не розуміють? Чи просто не хочуть реагувати?
Собаки, на відміну кішок, здебільшого відгукуються своє ім'я. Ці тварини взагалі реагують і розпізнають більшу частину людських слів. Тому в народі вважається, ніби вони розумніші за кішок. Проте хто сказав, що здатність виконувати накази господаря – ознака високого розуму?
Кішки дуже рідко відгукуються на своє ім'я і роблять це в основному тоді, коли за це їм дістанеться їжа чи ще щось. Щоб з'ясувати, чи можуть кішки розрізняти свої імена та інші слова людей, дослідники з Токійського університету провели серію експериментів із 78 домашніми кішками. Дослідники прагнули перевірити гіпотезу про те, що кішки можуть відрізняти своє ім'я від інших слів, якщо їх натренувати за допомогою стимулів, таких як їжа, ласки та ігри.
У ході експериментів дослідники перевіряли кішок, включаючи їм записи того, як людина називала їхні імена поспіль. Потім вчені записували на відео, як кішки реагують на низку послідовних кличок, і прагнули з'ясувати, чи тварини можуть розрізнити в цьому потоці слів своє ім'я. Щоб зрозуміти, чи почули кішки своє ім'я, вчені аналізували їхні реакції, такі як рух вуха, голови, вокалізація, рух хвоста та переміщення.
Дослідники також перевірили, яке значення має близькість до тварини людини, яка називає ім'я – експеримент проводили з господарями кішок, які називали ім'я вихованця, та з незнайомими людьми.
Результати експерименту показали, що у більшості випадків кішки дійсно можуть розрізняти свої імена та інші слова, навіть якщо вони схожі за звучанням, незалежно від того, хто їх вимовив. Отже, якщо ваша кішка не повертає голову, коли ви її кличете, це не означає, що вона вас не розуміє – просто тварина не хоче відгукнутися.