Наш світ не без чудес: часом відбуваються дивовижні речі, більше того, іноді вони повторюються. Наприклад, ви знаєте, що Міссісіпі повернула назад і якийсь час в інший бік? А що це було не один раз, а цілих три? Але існують справді унікальні явища, які трапляються лише один раз.
1. Пивна повінь
У жовтні 1814 року в броварні на Тоттенхем-Корт-Роуд (Лондон) вибухнула цистерна з пивом, викликавши ланцюгову реакцію в інших баках: у результаті 1,5 млн літрів відмінного пінного напою хлинуло надвір. Пивною хвилею зносило стіни та руйнувало будівлі. Внаслідок пивного потопу загинули 9 людей — 8 із них захлинулися, а один помер у результаті алкогольного отруєння. Інцидент був визнаний стихійним лихом і постраждалим так і не вдалося стягнути грошей з виробника.
2. Подія Керінгтона
Або геомагнітна буря 1859 року. Британський астроном Річард Керрінгтон 1 вересня 1859 спостерігав спалахи на Сонці, які призвели до найсильнішої принаймні за останні 500 років геомагнітної бурі. Результат був вражаючим: відмовили всі телеграфні мережі в Європі та Північній Америці, а північні сяйва спостерігалися у всьому світі, навіть над Карибами. Сяйво було настільки яскравим, що багато хто прокинувся, вважаючи, що настав ранок. Отже, з одного боку, можна позаздрити тим, хто спостерігав цю красу, з іншого — метеочутливі люди можуть радіти, що їм не довелося це пережити, адже тип погоди був більш ніж несприятливим.
3. Ерадикація чорної віспи
У 1967 році людство поставило перед собою мету: назавжди позбутися натуральної (чорної) віспи, яка віднімала по 2 млн життів на рік, залишаючи при цьому людей спотвореними. На це пішло понад 10 років — останній випадок захворювання на чорну віспу було зафіксовано 1978 року, і 1979 року хвороба була офіційно оголошена викоріненою. На сьогоднішній день це єдине захворювання, якого людям вдалося позбутися повністю, раз і назавжди.
4. Наблизитися до двох крижаних гігантів
У нашій Сонячній системі лише дві планети з класу крижаних гігантів — тобто води, аміаку, метану, сірководню і скельних порід — Уран і Нептун. У 1977 році був запущений космічний апарат "Вояджер 2", який став першим і поки що єдиним, який досяг Урана (1986 року) і Нептуна (1989 року). Завдяки "Вояджеру 2" ми знаємо, що атмосфера Урану складається на 85% з водню і на 15% з гелію, а на відстані 800 км під хмарами вирує киплячий океан. Подорожуючи навколо Нептуна, "Вояджер 2" зафіксував активні гейзери на одному з його супутників.
5. Захоплення військових кораблів кавалерією
Чи можете ви уявити, щоб кавалерія в компанії з піхотою захопила флот — 14 лінійних кораблів із 850 гарматами та декількох торгових суден? А таке було! У січні 1795 року неподалік Амстердама стояв на якорі голландський флот. Зими були холодні, море вкрилося льодом, і кораблі буквально вмерзли. Це й допомогло заповзятливим французам захопити супротивника.
6. Сухий Ніагарський водоспад
Щосекунди 567 тисяч літрів води з гуркотом обрушується з Ніагари. Але якби ви приїхали туди влітку 1969 року, то жодних грандіозних каскадів води не побачили: внаслідок робіт з контролю ерозії водоспад на кілька місяців став сухим. Щоправда, це анітрохи не знизило туристичного інтересу: лише за перші посушливі вихідні до Ніагарського водоспаду приїхали майже 90 тисяч людей. Деякі туристи навіть походили по сухому руслі річки.