Китай подарував світові дивовижну цивілізацію, яка дала стільки відкриттів, що їх годі перелічити. Шовк і порох, компас і феєрверки, навіть парашут і паперові гроші – за все це людство має подякувати Китаєві. І саме тут було створено найбільшу зі споруд за всю історію людства – Велику китайську стіну.
Велика Китайська стіна є єдиним витвором людських рук, котрий можна побачити з космосу! Свого часу її називали восьмим чудом світу.
Історія Великої Китайської стіни починається з часів правління першого імператора Китаю – Цінь Шіхуанді. У 221 р. до н. е. Шіхуанді зумів припинити безкінечні війни між невеличкими китайськими царствами й став керувати всім Китаєм. Якось придворний віщун сказав: «Цінь погублять хусци, які живуть на півночі». Тоді цар наказав терміново поєднати всі вже існуючі фортеці оборонною стіною.
Загальна довжина стіни становила 6500 кілометрів, а відстань між початковою і кінцевою точками по прямій – близько двох із половиною тисяч кілометрів. Заввишки вона була близько шести метрів, сягаючи на окремих ділянках десяти. Уздовж усієї Великої Китайської стіни було збудовано каземати для варти й сторожові вежі. Таким чином, стіна була найкращим захистом від нападів кочівників – монголів.
Однак створення цього чуда світу вимагало надлюдських зусиль. Було залучено цілу армію – 300 тисяч солдатів гнули спини на безкінечному будівництві. Окрім цього, сюди зігнали майже мільйон рабів, військовополонених і селян.
В одній із легенд ідеться про те, що якийсь віщун пророчив, ніби будівництво стіни завершиться тільки після того, як у ній буде поховано 10 тисяч осіб. У китайській мові 10 тисяч позначають словом «ван». Намагаючись схитрувати, імператор Цінь наказав знайти чоловіка на ймення Ван, убити його й поховати в стіні. Але обдурити долю імператорові не пощастило, будівництво розтяглося на цілих 2100 років і послужило могилою для сотень тисяч людей.
Китайці вважають, що історія Великої Китайської стіни є половиною історії Китаю, тому не можна пізнати Китай, не побачивши її, не доторкнувшись до великого чуда світу.