Сім чудес світу – найвідоміші рукотворні пам’ятки Давнього світу. Вибір числа сім пов’язаний із давніми уявленнями про його завершеність, досконалість і тим, що це було священне число бога краси Аполлона. Перші згадки про сім чудес світу з’явилися у творах грецьких авторів починаючи з епохи еллінізму.
• Єгипетські піраміди. Усипальні єгипетських фараонів в Ель-Гізі. Збудовані на лівому – західному – березі Нілу (Захід єгиптяни вважали царством мертвих). Найбільшою є піраміда фараона Хеопса, збудована в XXVII ст. до н. е. Єгипетські піраміди – це єдине із чудес світу, яке збереглося до наших днів.
• Висячі сади Семіраміди. Терасні сади, які було збудовано у Вавилоні за наказом царя Навуходоносора II (604–562 рр. до н. е.) для його коханої дружини – мідійської царівни Аміїтіс.
• Храм Артеміди Ефеської. Величезний храм, площею 110 х 55 м, збудований у середині 700-х рр. до н. е. архітектором Херсіфроном у малоазійському місті Ефесі на території сучасної Турції.
• Статуя Зевса Олімпійського. Статуя царя богів і людей, створена афінським скульптором Фідієм для храму Зевса в Олімпії близько 430 р. до н. е. Статуя мала висоту 17 м, була вкрита золотом і слоновою кісткою.
• Мавзолей у Галікарнасі. Усипальня царя Мавсола, правителя Карійського царства в Малій Азії, який помер у 353 р. до н. е. Форма будівлі була схожа на східну ступінчасту піраміду та елементи грецького храму.
• Колос Родоський. Гігантська статуя бога сонця Геліоса, установлена на острові Родос у міській гавані близько 292–280 рр. до н. е. Бронзову статую Геліоса, заввишки 35 м, виготовив грецький скульптор Харес. У 220 р. до н. е. статуя була зруйнована під час землетрусу.
• Маяк на острові Фарос. Гігантський маяк, збудований за наказом царя Птолемея II архітектором Состратом Кнідським близько 280 р. до н. е. на острові Фарос, при вході до бухти Александрії Єгипетської. Мав вигляд 120-метрової триярусної башти.