Парадом планет в астрономії прийнято називати особливе розташування п'яти найяскравіших планет Сонячної системи (Меркурія, Венери, Марса, Юпітера і Сатурна), під час якого вони одночасно перебувають на відносно невеликій відстані одна від одної. Як результат, їх легко побачити в невеликому секторі неба.
Видимий парад планет найкраще спостерігати ввечері і вранці. Великий видимий парад планет спостерігається досить рідко – раз на кілька десятиліть. Так званий малий парад планет (коли чітко видно тільки 4 планети), буває приблизно раз у кілька років, а міні-парад за участю трьох планет – практично щороку.
Повний або невидимий парад планет – ситуація, коли всі планети Сонячної системи розміщуються в невеликому секторі по одну сторону відносно Сонця. В даному випадку з Землі більш близьких до Сонця Меркурія і Венери не видно, але зате добре помітні зовнішні планети, розташовані далі від сонця, ніж Земля. Така конфігурація складається досить рідко і в найближчому майбутньому відбудеться приблизно через півтора століття.